Internet je dnes všudypřítomný a nezřídka na něj vzniká závislost. Především děti, senioři a dospělí, kteří jsou bez práce. Ženy na mateřské dovolené jsou velice ohroženou skupinou, která často podléhá svodu online světa. V nedávné době vzniklo několik statistik, které dokládají to, že ženy na mateřské dovolené jsou na internetu a na sociálních sítích závislé čím dál častěji. Proč tomu tak je?
1. Spousta volného času
Dokážete si představit, že jeden den pracujete v týmu 20ti lidí, neustále s někým mluvíte, komunikujete a spolupracujete a druhý den jste najednou doma sami, jen s kojencem, který se chce neustále kojit i dlouhé hodiny. Nejedna žena právě u kojení sáhne po chytrém telefonu s internetem, a povídá si s někým na chatu i dlouhé hodiny. V danou chvíli bohužel matky často nemohou nic jiného, než si číst či surfovat dělat.
2. Nedostatek komunikace
Další bod se pojí s tím prvním. Žena zůstane doma s dítětem a najednou nemá s kým mluvit. Partner a otec dítěte často chodí domů z práce unavený a velice pozdě a nemá už náladu si povídat. Žena často celé dny mluví tak maximálně s dítětem nebo třeba se psem. Popovídání si přes Messenger s kamarádkou je tak lákavý.
3. Sociální sítě
Na sociálních sítích se shlukují matky se stejně starými dětmi, ze stejných měst, vesnic či prostě se stejnými zájmy. Některé ženy mají touhu sdílet vše okolo svého dítěte a nenachází věrné posluchačky, které jí nadšeně tleskají. Navíc se z těchto matek často stávají profesionální blogerky, které sdílí opravdu vše, co se v jejich životě děje. Závislost na internetu je poté v další dimenzi, stává se totiž zdrojem financí.
Dá se závislosti na internetu vůbec zabránit? Především bych ráda zmínila i to, že ještě před fenoménem závislosti na internetu u žen na mateřské často vznikala závislost na alkoholu. Co je lepší? Mateřská a rodičovská dovolená je pro ženu takovou zásadní změnou, že bohužel její život může strhnout špatným směrem.