Velice často se stává, že je potřeba pospojovat nějaké díly čehokoliv v jeden celek. Prostě je nezbytné udělat z více součástí jeden celek, aby to plnilo ten účel, který to plnit má, a to bez ohledu na to, jaký takový účel je.
Vezmou se tedy dva předměty, ale jak učinit, aby z nich vznikl jeden jediný? To už je různé. Liší se to případ od případu, a to podle toho, jaký typ spojení je tu ten nejideálněji odpovídající potřebám, tomu, co se od takového spojení očekává. Jenom tak namátkou – někdy musí být takové spojení naprosto pevné, zatímco jindy tu je třeba zachovat určitou pohyblivost dílů, někdy musí být takové části v případě potřeby znovu oddělitelné, zatímco jindy má jít o spojení ‚na věčné časy a nikdy jinak‘.
A proto se může využít v případě trvalých spojů třeba lepidlo nebo sbití hřebíkem. A u spojení, která mají být případně zase rozdělitelná? Tady často nejlépe vyhovuje sešroubování.
A jak jistě z vlastní zkušenosti víte, šroubovat lze jedině v případě, že máme něco opatřené závity. Dejme tomu nějaký typ šroubů, tu s maticemi a tu třeba bez.
A jak se v takovém případě závity pořizují? Jak se na něčem, na čem zprvu nejsou, vytvoří? K tomuto účelu lidem slouží závitníky Narex.
Existuje tu celá široká škála nástrojů, jimiž lze takové závity vytvořit, lidé mají v tomto ohledu skutečně hodně na výběr. Ať už jsou zrovna zapotřebí závity vnitřní, vnější, pravé, levé, hranaté, kuželové, oblé, trojúhelníkové, lichoběžníkové, vícechodé nebo jakékoliv jiné, lze je s využitím kvalitních nástrojů spolehlivě vytvořit.
Takovými nástroji jsou právě závitníky. Které, jsou-li kvalitní, dokážou splnit i ty nejnáročnější požadavky v oblasti práce s kovem. A který z typů závitníků si vybrat? Hodí se více ruční sadové, strojní, závitová očka, radiální závitové čelisti, závitořezné a válcovací hlavy, vratidla, elektrické závitořezy nebo různé závitořezné sady? To už je jen na vaší volbě.