Nejprve zvažte, zda si potrpíte na drahé klasické šperkovnice, nebo své cennosti raději skladuje v nejrůznějších krabičkách, zip sáčcích, nebo v DIY výtvorech. Ovšem všechny tyto „úschovny“ na šperky mají jednu vlastnost společnou, dokážou udržet vaše šperky v suchu a přitom mít kolem sebe dostatek prostoru, aby se o sebe netřely. Zatímco bižuterie není tolik náchylná ke zničení a i její pořizovací cena není nikterak vysoká, u drahocenných šperků je tmu přesně naopak. Drahé kovy musíte skladovat s daleko větší péčí a nejlépe ještě každý kousek zvlášť. Ať už se jedná o zlato, stříbro nebo třeba chirurgickou ocel, zaslouží si svojí vlastní a nejlépe ještě uzavíratelnou přihrádku, kam je vždy po sundání umístíte.

sáček zip

  • Prsteny

Prstenům bude nejlépe na různých stojanech a dekoračních rukách, které jsou přímo k tomuto účelu vytvořeny. Ovšem předem zvažte fakt, zda se vám takový doplněk do interiéru vůbec hodí, případně ho umístěte na skryté místo, kde ho uvidíte jen vy.

Ruku na srdce, nakonec nejvíce vytíženou šperkovnicí bude klasická miska na nočním stolku, protože málokdo má tu trpělivost skládat před spaním prsteny na stojan k tomu určený. Abyste zabránili oděru a rannímu přehrabování, zvolte keramické misky, které svým tvarem připomínají plato na vajíčka.

zip

  • Řetízky

Řetízky a náhrdelníky by měly viset, zvlášť pokud je nechcete při každém vyndání z šuplíku zdlouhavě rozmotávat. Nejlépe vám to půjde s obyčejnou nástěnkou, na kterou zavěsíte jednotlivé úchyty a háčky. Pokud nemáte kreativního ducha, najdete jich mraky na internetu.

Nástěnky na šperky mohou být vkusnou a přitom jednoduchou dekorací, ovšem dejte pozor, některé kovy mají tendenci blednout, pokud je necháte příliš dlouho napospas přímému slunci. Dobrým řešením jsou uzavřené skříňky a kabinety, které vaší drahocennou skříňku ochrání před prachem i přímým sluncem.